5. СПИСЪК НА КМЕТОВЕТЕ НА ЦЕРОВА КОРИЯ

Може да свалите книгата на Цанка Съчкова
„Из миналото на Церова кория“
в електронен вариант

5. СПИСЪК НА КМЕТОВЕТЕ НА ЦЕРОВА КОРИЯ

  1. Ради Моянов 1780—1791 година.
  2. Моян Радев — 1800—1821 година
  3. Михал Христов Кокошков — 1877—1881 година.
  4. Михал Попов — 1881—1899 година.
  5. Тодор хаджи Добрев — 1894 година.
  6. Стоян Михов — 1895—1898 година.
  7. Петър Василев — 1901—1903 година.
  8. Петко Михайлов — 1904—1907 година.
  9. Стойчо Иванов Цуцуманов — 1908—1911 година.
  10. Васил поп Николов — 7. VI. 1911 — 3. XII. 1913 година.
  11. Стоян Михов Гюзелев — 3. XII. 1913 — 1. IX. 1915 година.
  12. Петко Михайлов — 12. IX. 1915 — 30. IX. 1919 година.
  13. Стоян Михов Гюзелев — 1. X. 1919 — 15. II. 1920 година.
  14. Стефан Терзирадев — 15. II. 1920 — 3. VII. 1920 година.
  15. Васил Русев — председател на тричленна комисия от 1. VIII. 1920 до 14. XI. 1920 година.
  16. Стефан Георгиев Арабаджиев — 23. XI. 1920 — 1. X. 1922 година.
  17. Петко Михайлов — 7. X. 1922 — 9. X. 1923 година.
  18. Стойчо Ив. Цуцуманов — председател на тричленна комисия от 5. X. 1923 до 5. XI. 1923 година.
  19. Васил Попов Николов — кмет от 26. XI. 1924 до 22. III. 1926 година.
  20. Петко Михайлов — 24. III. 1926 — 10. XII. 1926 година.
  21. Васил Попов Николов — 19. XII. 1926 — 8. II. 1927 година.
  22. Стефан Терзирадев — 9. II. 1927 — 25. XI. 1928 година.
  23. Йордан Стоянов — 9. XII. 1928 — 30. III. 1930 година.
  24. Васил Попов Николов — 1. IV. 1930 — 30. III. 1932 година.
  25. Петко Михайлов Попов — 1. IV. 1932 — 15. XI. 1932 година.
  26. Васил Русев Василев — 16. XI. 1932 — 30. IX. 1934 година.
  27. Петко Михайлов Попов — 1. X. 1934 — 15. XII. 1937 година
  28. Пеню Недев Къдрев — 15. XII. 1937 — 30. X. 1938 година.
  29. Ради Владимиров Балабански — 1. XI. 1938 — 28. II. 1945 година.
  30. Марин Тодоров Ненчев — 1. IV. 1945 — 30. III. 1950 година.
  31. Ради Добрев Кокошков — 1. IV. 1950 — 28. II. 1952 година.
  32. Стоян Първанов Бързаков — 1. III. 1952 — 10. III. 1957 година.
  33. Стойчо Георгиев Михайлов — 10. III. 1957 — 31. XII. 1958 година.
  34. Иван Йорданов Донев — 1.I. 1959 — 15. IV. 1959 година.
  35. Стоян Първанов Бързаков — 15. IV. 1959 — 30. V. 1960 година.
  36. Кирил Недев Пенев — 1. VI. 1960 — 30. VI. 1961 година.
  37. Стоян Първанов Бързаков — 1. VII. 1961 — 31.1. 1964 година.
  38. Станчо Димитров Караиванов — 1. II. 1964 — 31. I. 1073 година.
  39. Стоян Радев Чаталов — 1. I. 1974 — 31. VII. 1974 година.
  40. Ради Николов Игликов — 1. VIII. 1974 — 30. V. 1976 година.
  41. Петър Цонев Митев — 1. VI. 1976 — 30. IX. 1976 година.
  42. Йорданка Николова Радева — 1. X. 1976 — 8. VI. 1981 година.
  43. Станчо Димитров Караиванов — 8. VI. 1981 — 28. II. 1988 година.
  44. Христо Спасов Родин — 28. II. 1988 година.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Scroll to Top